neděle 5. března 2017

Zrození tvůrce v nás

Můj portrét na skále vyfotil ADAM MICHNA:
https://www.facebook.com/ADAMfhie/?ref=br_rs
V posledních týdnech jsem opět potkala pár lidí, kteří prožili nějaká traumata v dětství.Ve většině případů, se jejich problémy z mládí promítají až dodnes.Určitě nikoho nepřekvapím tvrzením, které je dobré si občas zopakovat a uvědomit.
Podle toho jaký základ v životě dostaneme, pak následně zvládáme, nebo nezvládáme svůj život v dospělosti. Naše mládí a útlé dětství ovlivňuje naše pozdější chování a reakce.

Každopádně je pro nás velmi zatěžující, když nám naše minulost ovlivňuje náš současný život a my ji používáme a využíváme k tomu, abychom si našli výmluvu, proč nežijeme šťastný život.
Všichni si v sobě něco neseme.Všechny nás naše životní situace školily, abychom si uvědomili, že změna našeho pohledu na situaci, na naše životní hodnoty a hlavně změna naší vnitřní podstaty, jsou nezbytné k tomu, abychom přestali řešit svou minulost a mohli konečně šťastně prožívat svou přítomnost.

Pokud ulpíváme v minulosti a neustále se na něco vymlouváme a hledáme důvody, proč nemůžeme být šťastní, pak to znamená jediné. Stále setrváváme v pozici oběti, která je vláčena životními okolnostmi a vydána na milost a nemilost jiným lidem, kteří s ní mohou manipulovat a hýbat, jak se jim to zrovna hodí.

Většina lidí- obětí, pak prochází fází studia a hledáním informací. Pročítají stohy knih, chodí na semináře, terapie a diví se, že pocit blaženosti pokaždé vyprchá po pár dnech, kdy "zázračné" účinky terapie odezní. Nic není špatně.Každý máme svůj čas a svůj práh bolesti, za který už ve svém smutku  a bolesti nejsme ochotni zajít. Když si dnes pročítám některé příspěvky z roku 2012, tak jsem v roli oběti setrvávala opravdu dlouho a co hůře, vůbec jsem to neviděla,ani necítila.
Jak bylo jednoduché a pohodlné ze svého zpackaného života obviňovat ostatní a hlavně mou minulost, která přece určitě mohla za mé bolavé zkušenosti.

Teprve minulý rok, po jednom skutečně nepříjemném zážitku, se ve mě udála obrovská změna.
Přišla sama od sebe a z nenadání.Uvědomila jsem si, že to trapné klišé, které jsem tisíckrát četla "Ty jsi tvůrce, jedině Ty můžeš ovlivnit, jak vypadá Tvůj život", teprve po mnoha letech najednou ve mě zaznělo tím správným tónem, dotklo se mého srdce, které se začalo aktivovat a začalo opět produkovat lásku. Lásku ke mě samotné.

Jak jsem to udělala? Jak jsem to poznala?
Ve velmi nepříjemné a bolestné situaci, kterou jsem právě prožívala jsem se poprvé po mnoha letech zachovala jinak než obvykle a má reakce ve mě způsobila nebývalý klid a harmonii během pár hodi
Pochopila jsem, že to je ta cesta.

Konečně jsem pochopila a hlavně začala žít následující:
Lidé, kteří se mají rádi, si dobrovolně neubližují. Přestávají dělat věci, které jim způsobují bolest a nepříjemné pocity.

Když se máte rádi, jednáte s lidmi tak, jak si přejete, aby se chovali oni k Vám.
Vytváříte si nová životní pravidla a priority a díky tomu se z Vás stává tvůrce vlastního života.
Najednou zjistíte, že máte více času, protože už neřešíte životy ostatních lidí, aby jste odsunuli a schovali vlastní problémy. Nepotřebujete žádné zaručené rady, protože věříte sobě a své intuici. Každý jsme jedinečný originál a jedině my víme nejlépe co je pro nás dobré.
Vrací se nám do života láska a radost. Čím více jí kolem sebe rozdáváme, tím více k nám přichází.
Zdroj je nevyčerpatelný.

Před pár dny to byl přesně rok od mé poslední "chyby (můžeš číst zde)", kdy se má vnitřní oběť přerodila ve tvůrkyni.
Stala jsem se pozorovatelkou vlastního života.
Kdykoli vidím něco, co se mi nelíbí, zastavím se přemýšlím, jaké změny podniknout, aby se situace opět stala příjemnou a harmonickou.
Další výhodou, proč být tvůrcem je to, že neutíkáte od problémů, ale okamžitě hledáte možnosti, jak je vyřešit a zvládnout.
Přestáváte si tvořit další a další nánosy smutku a beznaděje, protože víte, že řešení se dá najít vždy a věříte si.
Pokud se vědomě stanete tvůrcem svého života, pak si sami určujete pravidla Vaši láskyplné hry.
Je to jen Váš život, Vaše rozhodnutí, o kterých nepochybujete a Vaše prožitky, které Vám jasně ukazují cestu, kudy se vydat.
 Pokud stojíte na rozcestí, tak se klidně ozvěte a já Vám povím svůj příběh.
Nevyžádané rady neudílím.
Pokud chcete, můžete se inspirovat.
Pokud ne, pak se nic nestane:-)
Je to Váš život.

Každý máme svůj čas a způsob, jak se vyškrábeme na příjemnou a teplou skálu z krásným výhledem, odkud uvidíme svůj život jako na dlani.Krásné dny v lásce
Bi

9 komentářů:

 1. Skvěle napsané,děkuji,přišlo v pravý čas i pro mě ;-)...
  Mějte se skvěle už napořád...H.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Haničko jsem moc ráda, že mé řádky pomohly tam kde měly. Děkuji za zpětnou vazbu.
   Krásné dny v lásce Vám přeji.
   Bi

   Vymazat
 2. Strašně ráda bych k tomu řekla něco chytrého. Na to ale moje slovní zásoba nestačí. A hlavně, vše už bylo řečeno.
  Děkuji za skvělý motivující článek. Rozhodně vybízí k zamyšlení nad vlastním životem.
  Krásné dny
  H.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Henrieto,
   přesně tak byl článek míněn..Zamyšlení nad vlastními životy. Měli bychom to dělat všichni dnes a denně, dokud nedojdeme naprostého klidu a usmíření sami v sobě.Snažím se o to. Jsem na cestě, jako my všichni.
   Krásné dny a moc díky za kompliment k fotce. Náš pan fotograf umí:-)
   Bi

   Vymazat
 3. Mám už to takhle "uspořádané" v sobě několik let a jsem za to šťastná. A vždy se snažím k ostatním chovat tak, jak bych si přála, aby se oni chovali ke mně - a ono to funguje v běžném životě, s cizími lidmi a když narazím na nerudu co se stále jen mračí, pak si jenom řeknu - tak to už je tvůj problém, ne můj :o).
  Krásně shrnuté Bi.
  Ála

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Álo,
   děkuji za krásné, povzbudivé a inspirativní řádky. Jsem šťastná, když další lidé v mém okolí dokáží pociťovat ten rozdíl, lehkost a svobodu toho PŘED a PO.
   Díky a přeji spoustu krásných dní
   Bi

   Vymazat
 4. Krásné je to číst, ještě krásnější žít :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vítej u mě milá Jodie.
   Viď? To je panečku svoboda.. a tolik lásky v sobě člověk nese. Děkuji za komentík, návštěvu a brzy na viděnou, nebo spíše na přečtenou:-)
   Krásné dny Tobě
   Bi

   Vymazat

Děkuji Vám za návštěvu a přeji krásný den..