čtvrtek 15. srpna 2013

Rozchod,jako cesta k sobě..


Krásné ráno vám všem..

Včerejší den jsem proležela..Trápily mě křeče a střevní problémy.
Vy,kteří ke mě chodíváte a už mě trochu znáte,tak víte,jak to mám s nemocemi..
Mé tělo si žádalo velkého pročištění..Čistila jsem i své myšlenky a také počítač:-)
Ne náhodou jsem našla článek,který jsem posílala do jedné soutěže a uvědomila jsem si,že konečně žiju to,co jsem si v tom článku předsevzala :-)
Spoustu lidí se rozchází,spousta žen a mužů je nešťastných, že jim jejich vztah nevyšel..
Tolik trápení kvůli lásce.
Ale jak zpívá má drahá Radúza:"není na světě nic,co nepřebolí"...
Takže 8 měsíců po rozpadu mého manželství mám tady pro vás všechny,kdo se trápí malý návod:-)Byli jsme spolu jen pár let..Stále dokola jsem přemýšlela,kde se stala chyba,kdo za to může a hlavně jsem se zabývala tím,jestli jsem udělala všechno co jsem mohla,abych vztah zachránila..
Když jsem se ve všem dostatečně“vyplácala“,dostala jsem nabídku na nové bydlení..Okamžitě jsem se  svými dvěma syny přestěhovala a po pár dnech vybalování krabic a zabydlování mi začalo docházet,jak krásnou etapu života mám právě před sebou..
Přestěhovala jsem se na vesnici,kde je úplně jiný život,než jsme doposud žili.
Mé děti si budou moci užívat přírody,lezení po stromech a cákání v řece..
Začalo mi docházet,jak se ve mně všechno zklidňuje..
Najedenou si organizuji čas podle sebe ,nemusím hystericky pobíhat po bytě s hadrem v ruce a poklízet uťapkané vzkazy od mých dětí,aby se „pán domu nezlobil“,když se vrátí domů..
Večer,když děti usnou ,můžu si číst  ,psát,cvičit ,tančit,prostě cokoliv mě napadne a to vše bez jakýchkoliv výčitek,že“ miláčka „připravuji o jeho výhradní právo na mou osobu..
Další nespornou výhodu našeho rozchodu začínám spatřovat i ve svém věku a zkušenostech..
Mám dva skvělé syny,takže už nehledám žádného tatínka,mám splněno..
Můj mateřský pud byl naplněn..Prožila jsem si dva zásadní vztahy a soužití s muži..Mám zažito a už také nemusím..
Už nemusím nikomu vysvětlovat,proč jsem nepotrestala syna za něco co neudělal,nebo proč jsem nereagovala tak ,jak se očekávalo,,nebo,že nebyly vyprány trenýrky v pravý čas,nebo,nebo….
Není to nádhera nemuset?
Začala jsem si uvědomovat kolik volného času mám pro děti a také pro sebe..
Daleko více se stýkám se svými přáteli,protože neustále neřeším domácí trable..
Tím,že jsem opět začala nalézat cestu sama k sobě a ke své podstatě,vstupují mi do života noví lidé,kteří mě inspirují a poskytují mi spoustu skvělých nápadů..
Tím,že jsem opět sama se sebou,začínám vnímat své pocity a také se jimi konečně řídím..Dělám věci,které jsou mi příjemné..
Když se stane,že připlují emoce smutku,nebo ublížení,mohu se svobodně vybrečet,bez toho abych musela snášet poznámky o labilním jedinci..
Mohu vychovávat své syny ve svobodě a beze strachu..
Tolik výhod mi přinesl rozchod..
Mé děti jsou klidnější,já se dokážu opět smát a věřím,že návratem k sobě jednou potkám i partnera,který se mnou bude zacházet s úctou a láskou..
I tohle mi přinesl náš rozchod..
Naučil mě vážit si sebe samotné..Teprve když sami sebe milujeme,pak dokážeme lásku beze strachu dávat ostatním..
Nebojte se rozchodů..Bolí to..Ale je to cesta..Cesta k něčemu krásnému,co nám přinese spoustu hezkých nových věcí..
Cesta k sobě,ke své podstatě a hlavně ke svému srdci..

Mějte nádherné dny..
Bi

Ps: Děkuji Ti D..:-)

26 komentářů:

 1. Moc tě zdravím Brigit,
  napsalas to úplně přesně...rozumím ti. A já, i když jsem více jak dvacet let vdaná, dovolím si říct i šťastně, tak ti tak rozumím!!!! Někdy to chce fakt radikální řez a pak ta svoboda znovu nabytá...to za to stojí.
  Tak si holka užívej, pa Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Martinko..
   Děkuji moc za hezký komentík i Tvá přání..
   Obdivuji délku Tvého manželství..Já jsem to nedokázala,ale věřím,že to štěstí v životě mám a spokojenosti docházím:-)
   Krásné dny..
   Bi

   Vymazat
 2. Milá Brigitko dlouho jsem tě nenavštívila ale jsem táák ráda že to co píšeš dnes je plné spokojenosti a jde to z toho cítit, jak to tak popisuješ trochu ti závidím ale moc ti ro přeji, to co jsi získala rozchodem je opravdu velice příjemné, mužský prvek ženy často přesně takhle omezuje, a ženy se pak chovají jinak než by samotné chtěli a uvnitř cítily a být v klidu sama sebou, ty večery jen pro sebe, tak to s chlapem fakt nefunguje.. někdy mi to moc chybí a jak píše Martinka i když jsme dlouho vdaná, doolím si říci že i spokojená občas:-)) tak ti taky tak rozumím.. krásné dny má milá tobě i klukům.. pa Dita

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dituško drahá..
   Tak ráda Tě alespoň čtu..Samozřejmě má všechno své a proti,ale to Ty víš..Byla to dlouhá cesta a ještě bude,ale znáš mě,nevzdám se..Mám děti a to je motor největší..Stejně mám td tolik aktivit a činností,že by se mi do nich nějaký protivný chlap na kanapi ani nevešel:-)
   Můžu říct,že prožívám krásné období..V po nastupuji do nové práce..
   Měj se moc hezky milá má a doufám,že se jednou setkáme i osobně..Třeba i s Markétkou:-)
   Krásný den..
   Bi

   Vymazat
 3. Bi, tak to je pekne, ze sa citis dobre a aj synovia :) Prajem ti este vela stastnych a pokojnych dni a plno novych znamych a zazitkov...Pa, Nellie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nelli milá..
   Promiň,že jsem u Tebe tak dlouho nebyla,ale vůbec nestíhám s těmi dětmi..Prázdniny končí..polepším se:-)
   Děkuji Ti za návštěvu i Tvá přání..Jsi moc milá..
   Krásné dny..
   Bi

   Vymazat
 4. Pěkné počtení, jen jsem se lekla, že už budete chtít žít stále sama...Popisujete svobodu celkově-on i když je někdy člověk bez partnera, který by chtěl, aby mu ten druhý věnoval veškerý čas, tak si mnohdy nedovolí dělat věci, které chce, protože se vždy najde něco důležitějšího, co nepočká.
  Pomalu ale jistě se učím říkat NE druhým lidem, když vím, že se bez mé přítomnosti, rádoby pomoci obejdou, učím se si najít čas sama pro sebe, své dřívější záliby, zájmy, byly ztracené a já je znovu nacházím.
  Přeji Vám, aby skrze Vaši lásku proudila láska k ostatním, kteří jsou ji hodni :-) a ocení ji, i tím, že si jí třeba uvědomí a zjistí, že nemusí být samozřejmostí.
  Petra

  OdpovědětVymazat
 5. Milá Petro..
  Velice Vám děkuji za Váš komentář..
  Sama zůstat nechci,ale bydlet s mužem teď určitě neplánuji..Myslím,že když máte oddělené domácnosti má to také své kouzlo a ta úcta jednoho k druhému pomalu nevyprchává počtem nevypraných trenýrek a nenachystaných večeří:-)
  Možná své záměry časem změním,ale zatím se mi to takto líbí..Myslím,že cílem života je pro mě nyní skvělě vychovat mé syny a prožívat pěkné chvíle s lidmi,kteří,jak píšete si mé lásky dokážou vážit..Těm ji ráda dávám..
  Přeji Vám hodně síly a odvahy na Vaší cestě ke své podstatě a také ať jste brzy spokojená s tím jaký život žijete:-)
  Krásné dny a moc Vám děkuji..
  Bi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drahá Brigit:-)
   Doufám, že už Vás nesužují střevní problémy a je Vám dobře, i já děkuji Vám, nejen za komentář, chtěla bych se Vás zeptat-ráda bych něco sdělila e-mailem, ale nedaří se mi kolonku u Vašeho profilu rozkliknout, tak nevím, zda-li je to možné?
   Pěkné dny, i když se nám ochladilo, doufám, že Vás sluníčko hřeje i nadále.
   Petra

   Vymazat
  2. Můj email..brigita.komjathy@seznam.cz,napište,budu ráda.-)
   Bi

   Vymazat
 6. Milá Brigit, jak ti rozumím. Asi 11 měsíců nebydlíme s exmanželem a je nám mnohem, mnohem lépe. I já si to užívám. Nikdo mi nenadává, nic nevyčítá, nekontroluje mě, jsem konečně sama sebou a věnuji se svým dětem. Je to nádherný čas - po 18 letech...

  OdpovědětVymazat
 7. Milá Bi, při čtení jsem měla obrovskou radost! Opravdu Ti moc přeju, abys byla šťastná:-)! Obdivuju tvou sílu a umění nalézat ve všem , co ti život přinese, to dobré a chyby neházet za hlavu, ale poučovat se z nich. Stará přísloví a pořekadla občas zní dost "ohraně", ale je fakt, že dokud si my všichni nebudeme vážit sami sebe, nemůže si nás pořádně vážit nikdo jiný. A jak to tak čtu, tak se mi zdá, že za počítačem teď sedí žena, která konečně docenila svou hodnotu:-)!!! Tleskám a přeju krásný zbytek léta ... jen tak dál :)

  OdpovědětVymazat
 8. KRÁSNĚ NAPSANÉ!! DĚKUJI A PŘEJI LÁSKU SOBĚ. PA Jakra

  OdpovědětVymazat
 9. Milá Bi, - jsi úžasná, - ano, nadechni se a volně dýchej, - svět je tak hned krásnější. Objímám a přeji hodně lásky,radosti a taky ať se ti v nové práci líbí...
  Bára

  OdpovědětVymazat
 10. To je krásné. Jsem ráda, že to dopadlo takhle, moc ti to přeji a přeji ještě spoustu sil a šťastných chvil. :)

  OdpovědětVymazat
 11. Brigit - jsem muz a manzel - ale souchlasim v 100% - skvele to ukazalas a myslim ze i jako manzel moji manzelki mam ted' vic na mysleni:) zdravim!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Martine..s úctou děkuji..a hodně lásky přeji a prosím více Tvých fotografií:-)
   Bi

   Vymazat
 12. Milá Brigit, náhoda mě přivedla i na Vaše stránky a jsem okouzlena...Děkuji tomto nasměrování, také se nyní léčím z rozchodu a začínám se učit mít se víc ráda...Vaše slova hladí duši a je v nich tolik pravdy...Děkuji Vám, že jste.
  Už jen to dobré, Vám přeje Eva

  OdpovědětVymazat
 13. Milá Evo..
  Ještě,že máme ty náhody viďte:-)když člověk hledá a chce,vždy se najdou slova,nebo člověk pro útěchu..
  Děkuji za návštěvu a brzy napřečtenou:-)budu se těšit..
  Krásné dny..
  Bi

  OdpovědětVymazat
 14. Brigitko krásně jsi to napsala/..denně děkuju, že jsem v tomhle životě potkala Ríšu..přeju to každé z nás..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zuzanko hodně štěstí vám všem..buď vděčná,ale to ty jsi:-)
   děkuji za tvůj komentář.
   Bi

   Vymazat
 15. Milá Brigi, kdysi dávno jsem prožívala velmi těžkou etapu mého života a na jednu duši toho bylo moc. Když už jsem byla totálně na dně ,dostala se mi zcela náhodou do ruky knížka s názvem Pomoz si sám, stejně ti nikdo nepomůže. Nejprve jsem tuto knížku odložila, ale pak se k ní vrátila a přečetla ji a zamýšlela se nad svým životem a začala jej od základu měnit. Byla to velmi dlouhá cesta a ještě i bude, protože nevím co mě v životě čeká. Naučila jsem se brát každý den tak jako by měl být poslední. Snažím se každý den udělat někomu radost aspoň úsměvem a vlídným slovem a také pomoci těm slabším. I když tebe moc neznám , vím ,že jsi velmi silná osobnost a tímto ti přeji užívej života s láskou, pokorou a úsměvem. V srdci si uchovávej své přátelé a i ty které ještě získáš a budou ti oporou.Zdeňka

  OdpovědětVymazat
 16. Zdeničko,promin,že až teď...mnohokrát jsem si pročetla Tvé moudré řádky a mají pro mě o to větší váhu,že vím,jak to máš vše odžito a jak to srdce a lásku dokážeš rozdávat kolegyňko milá:-)
  Krásné dny a děkuji Ti za Tvé řádky..Potěšily..moc..
  Bi

  OdpovědětVymazat
 17. Zajímavý článek... Beru si ho k srdci :-)

  OdpovědětVymazat
 18. Jsem šťastná, že jsem nemusela v životě takové rozhodnutí činit a že jsem i sama sebou ve svém 38 let trvajícím svazku manželském. Změna a přehodnocení života tímto směrem určitě není vůbec nic jednoduchého, obzvláště když ve vztahu jsou děti.
  Přeji, abyste se cítila stále šťastně, svobodně a láskyplně i na nové cestě.
  Alena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alenko tohle se mi opravdu dobře čte. Jsem dnes velmi šťastná ve svém životě a o to více mě těší, když se dozvím, že stále fungují a existují dlouhotrvající a fungující manželství. Mě se tento sen naplnit nepodařilo, ale jak se říká nikdy neříkej nikdy:-)
   Krásné dny a moc děkuji za Vaše návštěvy a řádky.
   Bi

   Vymazat

Děkuji Vám za návštěvu a přeji krásný den..