pátek 20. června 2014

Vydejme se vlastní cestou..

Zdroj Pinterest
Krásné ráno všem, milí čtenáři..

K napsání dnešního postu mě  vyprovokoval rozhovor dvou paní pokladních ,které kritizovaly dnešní děti a mládež..Jedna paní ve věku mé maminky,druhá slečna,mladší než já..
Předešlé dny jsem poslouchala další kritiky nejrůznějších lidí,jak ten dělá "blbě" to a ten zas ono..

Milí zlatí já vás zastavím..
Co děláte špatně vy?
Ukážu vám to na mém příkladu..Můj starší syn je divoký,nespoutaný,někdy pěkně drzý(upřímný) a občas ve škole mluví sprostě a pere se..
Hodně z těchto vlastností mám i já,ale už s nimi samozřejmě umím pracovat..Navíc jsem žena..
Představte si,že bych já,která mám co dělat,abych z něho vychovala správného chlapa,respektujícího systém(problém i pro mě,co se obecných pravidel týče),představte si,že bych vám teď tady dělala přednášky a vynášela soudy,jak se vychovávají děti a co děláte špatně..
Pro mě absolutně absurdní představa,pro většinu lidí norma..
Raději, než aby se zaměřili na zmírňování svých nedostatků,zlepšovali vztah s dětmi,s partnerem a nejbližšími budou neustále kritizovat a upozorňovat na chyby ostatních..

Jak to v praxi vypadá?
Paní učitelka mi zavolá,že moje dítě mluvilo ve škole sprostě..Většina rodičů děcka seřvou na dvě doby..Já protože o sobě vím,že jsem cholerický excentrický typ a v případech vypjatých mi nadávka ujede i před potomkem vím,že za tohle můžu seřvat akorát tak sebe,protože jsem ho to svým chováním naučila..
Samozřejmě mu domluvím a řeknu,že to správné není..

Tatínkové,kteří neustále ponižují své manželky,neřku-li na nich použijí hrubé síly,nemůžou očekávat,že se jejich synové budou k ženám chovat s úctou a láskou,stejně jako maminky,které sledují jen seriály,zajímají se o drby a vlastní život neřeší,nemohou vychovat slečny,které budou skvělé manželky a partnerky...

Tohle jsem už samozřejmě přehnala,protože všichni dobře víme,že naši rodiče nám ukazují co bychom si přáli dělat jinak a také to mnohdy jinak děláme..Jen jsem vám chtěla ukázat ten začarovaný kruh..
Pokud budeme jen nadávat a kritizovat ostatní,tak nejen,že roste naše nespokojenost,ale sami nehledáme své chyby a neposouváme se dál..Nemáme na to prostor a čas..žijeme životy ostatních..

Každý má právo na vlastní názor,tak jako vy máte právo vyjádřit ten svůj..
Nezdržujte se prosím vás kritizováním ostatních..Všichni děláme chyby a je to normální a lidské..
Pokud si vybudujeme sebereflexi a naučíme se hodnotit,soudit a hlavně napravovat své vlastní chyby,tak se nám otevře cesta,kterou si sami budeme utvářet,tak jak se nám líbí a staneme se spokojenějšími..
Vím o tom své věřte mi..
Pokaždé když se mi stane,že moc koukám a hodnotím v sobě co se děje kolem a u jiných ,jsem pak velmi unavená a otrávená..
Jakmile se navrátím k sobě a snažím se nějakou svou nedokonalost proměňovat,ať je mi lépe a okamžitě se to odrazí i v rodině..
Máma a žena je základ,který když přestane laskavě fungovat,tak se bortí celý dům...
Ale to vy už všechno přece víte..

Kdykoliv se nám něco nelíbí na jiných,zkusme se postavit před zrcadlo a říct si proč se nás to dotýká a co nás na tom tak provokuje,třeba příjdeme na dalšího svého kostlivce,kterého můžeme na naší cestě nechat v klidu sedět u cesty,aby už nešel s námi..

Přeji vám krásné dny
s láskou a úctou
Bi

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji Vám za návštěvu a přeji krásný den..