sobota 26. září 2015

Koukněte na to z výšky....

Zdroj Pinterest


Krásné ráno milí čtenáři..

Za posledních pár týdnů jsem vyslechla mnoho zdánlivě nesouvisejících příběhů,jeden jsem si také odžila na vlastní kůži a uvědomila jsem si,co měly tyhle epizody,příběhy,situace společného..

Všechno co děláme a jak v životě reagujeme v určitých situacích,které nás na základě našeho přemýšlení potkávají, stále a dokola prověřuje naše sebevědomí,sebe hodnotu a schopnost přijmout zodpovědnost za svůj život..

Všichni bez rozdílu jsme "skvělými poradci",když nás přítel či přítelkyně požádá o radu..
Staneme se mistry filozofy a dokážeme logicky i empaticky zdůvodnit a namotivovat,ale také posoudit a někdy i odsoudit ostatní za to,jak se zachovali,co udělali nebo neudělali..

Pak se velmi divíme,když nás podobná situace potká za pár týdnů či měsíců a žádá si naši opravdovou reakci okořeněnou našimi emocemi:-)
Vesmírné zákony jsou spravedlivé a fungují pro každého..
Už dlouhou dobu jsem opatrná,protože vím,jak to funguje..

Každopádně tuto "poradenskou schopnost",kterou máme všichni,můžeme použít jiným způsobem..
Když nám kamarádka vypráví příběh,který žije ,který se nám zdá racionálně naprosto nepochopitelný a už vůbec nechápeme,jak se tím vlastně může zabývat,když je to tak jasné,tak pro ni můžeme udělat místo poradenství zrcadlo a odvyprávět celý příběh,jako by byl váš...
Na konci se zeptáme:"co by si mi poradila?"

Možná tomu nebudete věřit,ale tohle funguje dokonale,protože v momentě,kdy uděláte z "problému"svůj příběh,tak se dotyčný,kterého se to týká většinou dokáže podívat na situaci z "výšky balonu" a sám si odpoví na většinu otázek,protože ho pasujete do role "poradce":-)

Častokrát se mi teď stalo,že když jsem zdánlivě hrozné situace začala vydávat za své,tak se dotyčná či dotyčný rozesmáli nad absurditou svého pohledu a svého řešení..

Lidičky neberme ten život tak smrtelně vážně,opravdu stále platí,že pokud nejde o zdraví a právě tím i o ten náš život,tak jde o h...o..:-)

Dále jsem zjistila,že každý člověk bez rozdílu pohlaví a věku potřebuje pozornost a lásku( stará známá věc)a když ji nemá,tak reaguje,koná a chová se někdy i velmi nepřijatelnými způsoby..
Nikdo tady nejsme od toho,abychom někoho posuzovali a odsuzovali..
Také se mi v minulém týdnu stalo,že jsem byla podrážděná a nepříjemná sama na sebe..
Přísná a urputná..Nebylo mi v tom dobře..
Řešení?
Začala jsem se hýčkat,rozmazlovat,odpočívat,malovat si s dětmi,kontaktovat své přátele,objímat se s nimi a hodně smát..
"Problém" vyřešen za dva dny...
Opět je nutné přijmout svou zodpovědnost za celou situace a konat s vědomím toho,že můj špatný stav a mé nepříjemné pocity jsou jen a jen můj problém,který jsem si způsobila sama a tudíž se z něj můžu vybabrat opět jen sama..

Není důležité,jaké lidi a zkušenosti v životě potkáváme,ale JAK NA NĚ REAGUJEME...

Štěstí není jen stav mysli a chvilkové hnutí emocí,štěstí je pro mě vědomé rozhodnutí a někdy pěkná dřina..

Kdykoli děláme věci,které nám opravdu jdou,baví nás a těší,roste naše sebevědomí,sebe hodnota ,jsme spokojení a můžeme svou tvořivou energii předávat dál..
Kdykoli někoho potěšíme,nebo jen vyslechneme a přispějeme k tomu,aby se cítil lépe,náš energetický kruh nabude na síle a máme více motivace,nápadů radosti a štěstí..

Jak prosté a zároveň, tak složité..

Nečekejme na lásku..
Když uděláme první krok v před,věci se dají do pohybu...Krásnou neděli...
Bi

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji Vám za návštěvu a přeji krásný den..