pátek 5. února 2016

Vnitřní bouře

Zdroj Pinterest
Je teprve začátek února a už to začalo.

Všude kolem mě i u nás doma.
Věděla jsem,že tento rok 2016 má být náročným,ale nikterak si tato upozornění  neberu k srdci.
Denně mi volají různé přítelkyně a stěžují si, že je muž uhodil, že její muž pije a pak je zlý,další muž nemluví a pak vybuchne jak časovaná bomba.
To bych nebyla já,abych nezačala přemýšlet nad tím co se děje.
Proč tolik agrese ze strany mužů?
Všechny ženy,které se mi svěřily,spojuje jedna věc.
Jsou dlouhodobě nespokojené ve svých vztazích a už dlouho se snaží situaci řešit.
Nemůžou se ale stále rozhodnout,protože k razantním rozhodnutím člověk musí dojít sám a nebývají příjemné, ani jednoduché.
 Partneři jim ukazují jejich nejistotu,strach,obavy a další věci a nutí je hodně přemýšlet.
Ti kdo ke mě chodíte delší dobu,tak víte, že chování druhých k nám, většinou zrcadlí naše nevyřešené věci a pocity.
Nutí nás ke změně.Ačkoli to bude znít pro mnohé velmi neuvěřitelně, Ti lidé,se kterými se dostáváme do konfliktu nám vlastně pomáhají.
Svým chováním nás nutí více přemýšlet nad situací, nutí nás uvědomit si co se děje, jak to chceme a nechceme,co nám v životě přináší radost a co jen trápení.
Už pár let nedělím věci na dobré a špatné.
Nic není špatně.Každá cesta má jiný cíl a jiný průběh,ale každá cesta nás  něco naučí.
Orientuji se podle toho co je mi příjemné,nebo nepříjemné.
Pokud je mi něco nepříjemné,tak začnu situaci řešit a hledat způsoby,aby se mi ulevilo.
Aby mi bylo opět příjemně a fajn.
Každý máme svého "učitele",který nám pomáhá na naší cestě.
Pro mě je to můj drahý starší syn.
Každý máme své kostlivce ve skříni a musíme na sobě pracovat.Není to závod,ani soutěž kdo víc ví.
Nejde ale o nic menšího než o život! O náš spokojený život!
Budiž pro vás útěchou,že všichni jsme na tolik silní,abychom naše zkoušky zvládli.
Jinak by nám nepřišly do života .
A další uvědomění, tyto zkoušky jsme si připravili sami, svými předešlými činy a jednáním.
Prvním krokem k uzdravení situace je přijetí plné zodpovědnosti za to co se děje.

Například žena,kterou bije muž je tímto způsobem nucena zamyslet se nad svou sebe hodnotou, sílou a tímto bolestivým způsobem si má uvědomit,že tudy cesta nevede.
Pokud muži nedá najevo svou sílu a nemám na mysli jen tu fyzickou,stále ukazuje jen svůj strach a závislost na něm,tak se situace bude zhoršovat do té doby než pochopí.

Kdykoli přešlapujeme na místě a nejsme schopni se rozhodnout,situace v našem životě budou nabírat na obrátkách a začnou se zhoršovat tak moc,až se stanou nesnesitelnými a to rozhodnutí učiníme.Bude to však v bolesti a pod nátlakem.
Vědomé rozhodování nám ušetří spoustu bolesti.
Někdy to jde lehce a někdy nás to přešlapování nemine.

Letošní rok 2016 je po sečtení všech čísel DEVÍTKA,což je číslo ukončování nefunkčních systémů,uzavření se do sebe,abychom si ujasnili co chceme a nechceme.
V tarotu je číslo devět zastoupeno kartou POUSTEVNÍKA,který odchází do své klidné tiché jeskyně,aby mohl v soukromí pracovat na povznesení svého nitra, uvědomit si smysl  svého života.
Většinou je zobrazován s lucernou,která ho vede kamenitou a nelehkou cestou k sebepoznání, nesobeckosti a duchovnosti.

Letošní  rok je velmi dobrý rok pro klidné a tiché rozjímání,kam se vydat dál, ať je nám dobře a veselo.

Kdykoli přijde bouře do našeho srdce,zkusme se ztišit jako poustevník a popřemýšlejme, kterým směrem se vydáme.
Většinou stačí udělat jen první krůček a věci se rozběhnou.

Přeji mnoho síly nám všem a také nám přeji,ať dokážeme i v té největší bouři, být majáky sami sobě,protože jen my a naše Duše nejlépe víme,jaký krok je třeba udělat pro uzdravení.


S láskou Bi

8 komentářů:

 1. Milá Bi, díky za tento článek, ten mě dostal . . . Ráda tě čtu, i když často nepíšu komentáře. Měj se hezky, Olga

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Olgo.
   Děkuji já Tobě za Tvé řádky.Děkuji za Tvé návštěvy i bez komentářů :-)Myslím že každý článek si najde svého čitatele,který si potřebuje přečíst některé věty,aby si připomněl,co už dávno ví.Měj krásné dny a brzy ne přečtenou:-)
   Bi

   Vymazat
 2. Trochu poustevničit a rozjímat je přesně to, co by se mi letos líbilo. Četla jsem, že letošní rok je ve znamení sklizení toho, co jsme v předešlých letech zaseli. Já zatím kupodivu sklízím nudu a neklid.
  Jinak s tebou velmi souhlasím. Nic není špatně a lidé kolem nás jsou naším zrcadlem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Wikiro milá,děkuji za Tvé řádky.Tak jest poustevní je také o sklizni.Devítka je uzavření cyklu jako celku a sklizeň činů a rozhodnutí za předešlých osm let.Někomu se jeho úroda bude jistě líbit a někdo bude sklady ještě čistit,aby mu tam zůstalo jen to krásné,zdravé a nezkažené zboží..Ale o tom je život.
   Mnoho radosti a krásné dny Ti přeji
   Bi

   Vymazat
 3. Milá Brigitko moc pěkný článek jsi napsala, hrozně bych si přála, aby někteří lidé okolo mě konečně sklidili to co špatného poslední roky permanentně zasévají, ale zatím od začátku roku vidím sklízet jen ty co si to nejméně zaslouží a hrozně s tou nespravedlností vnitřně bojuji nechápu jak je možné že ti ostatní zase nic.. díky tomu poslední dva týdny se toužím zcela nerealisticky zavřít doma s mou rodinou a užívat si klid, přestože mám ráda lidi , nějak toužím po klidu s rodinou a na ostatní nemám náladu, bude to asi tou kartou poustevníka..měj krásné dny pa Dita

  OdpovědětVymazat
 4. Dituško milá,zrovna jsem se Ti chystala psát,jak se máte:-)Jsem moc ráda,že spojení mezi námi stále funguje.Víš je to složité.Myslím,že každý dostane co si zaslouží a někdy ty tresty a bolesti nemusí být pro okolí viditelné.Každý si na tu svou odměnu jednou příjde.Taky cítím hodně uzavření a potřebu samoty.Navíc jsem sama devítka ze dne,takže toho poustevníka mám pořád:-)Zůstaň doma jak to
  půjde,hodně šij a peč a taky foť ať se můžeme kochat z Tvých výtvorů:-)Měj se moc krásně a brzy alespoň na přečtenou.pa Bi

  OdpovědětVymazat
 5. Hmm, tak poustevník ... já se v lednu po třech měcících nemoci vrátila do práce (už jsem se tam těšila, bylo mi po těch našich zlobidlech smutno:), jenže měsíc utekl a já jsem zase doma, s panem bacilem. Je fakt, že jsem si toho asi naložila zbytečně moc a zase jsem na to dojela. Hm, asi mě osud sám zahnal do té jeskyně, abych mohla(vlastně MUSELA) zpomalit a popřemýšlet...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Verunko milá,co Ty pořád churavíš?
   Užij si svou jeskyni v poklidu a tichosti,sama se sebou a svými myšlenkami. Brzké uzdravení přeji a posílám velké objetí a k tomu medovou pusu.
   Pa Bi

   Vymazat

Děkuji Vám za návštěvu a přeji krásný den..