pátek 16. září 2016

Svůdná krása

ZdrojPinterest


Minulý týden,když jsem jela ráno do práce, uviděla jsem opět obrázek, který mě přiměl přemýšlet nad tím naším, dokolečka omílaným ženským sebevědomím a sebe hodnotou.

Bylo skoro osm hodin ráno, takže špička, ulice i cesty přeplněné a po jednom chodníku  kráčela kráska. Bylo jí asi něco kolem 30, nemůžu určit přesně,jela jsem autem kolem.
Stála jsem v koloně, takže jsem měla času dost.
Kráčela po ulici,dlouhý černý cop vlál za ní, postavička jak cumel.
Koukalo se na ni hezky.
I mé ženské oko na ní spočinulo. 
Co už pro mě tak hezké nebylo, byl pohled na její nahé hýždě, které do půlky koukaly z jejích miniaturních kraťasek, které by se hodily spíše na erotické hrátky s partnerem. Tedy podle mého:-)

Rozumějte nejsem žádná puritánka, umím ocenit krásné,vypracované tělo, ať už ženské, nebo mužské, ale najedenou jsem pochopila, že ona slavná průpověď :"to co vyzařuješ a jak na lidi působíš, se promítá ve Tvé realitě",má něco do sebe a v hlavě se mi rozjela fantazie mnoha žen, které se takto oblékají.
Cvičí v posilovnách, skoro nejí,  jsou krásné až se z nich tají dech, vždy perfektní makeup, pedikůra i manikůra. 
Potkávám je v nákupních centrech obtěžkána nákupními taškami v závěsu se štěbetajícími dětmi.
Ony krásky nikdy žádnou igelitku,ani tašku nemají.Vystačí si s kabelkou:-)
A přesně tyto ženy mi pak celé rozechvělé a smutné volají a píší, že se s nimi další muž vyspal a už se jim neozval, chtějí po mě výklad karet, nebo spočítat, kdo z nich měl "špatné čísla"a ptají se, proč právě ony mají takovou smůlu na muže...
Pak po nocích, kdy nemůžou spát sjíždí ženské weby a čtou si o sebevědomí.
Pokud se jim nevyvede více vztahů, sedí na dívčích stránkách častěji a začnou na muže v diskusích nadávat.

Smutný příběh..Známe ho všechny.Všechny jsme si prošly tímto stádiem.
Proč se neustále ponižujeme? Nepotřebujeme na to nikoho jiného, vystačíme si samy děvčata.

Vystavujeme svá krásná těla světu, každá reklama na motorovou pilu nebo auto se neobejde bez nějaké prsaté slečny, která přitahuje muže svým pohledem, aby si pak konečně všimli, až si dostatečně prohlédnou její výstřih,co to vlastně drží v ruce, nebo na čem sedí.
Od svých přátel mužů vím, že kdykoli potkají takto vyzývavě oblečenou ženu, okamžitě si jí hodí do škatulky "postel" a "snadná kořist".
Hned večer toho dne, kdy jsem si tohle téma celý den převalovala v hlavě, jsem měla možnost prožít skutečnost, že i mé myšlenky přitáhnou někoho, kdo mi ukáže, jak ve skutečnosti vypadá to, na co právě myslím.

Kráčela jsem v přilnavém oblečení, nenalíčená, s drdolem a jógovou podložkou na večerní cvičení.
Procházela jsem kolem zahrádky, jedné hospůdky.
Seděl tam mladý, pohledný muž, pěkně oblečený a upravený. Když jsem procházela, začal se na mě culit rozvalený na židličce s cigaretkou v koutku a spustil na mě svou zřejmě již nacvičenou historku, že se určitě známe a ať si prý přisednu a dáme dvojku.
Možná by některá z vás byla štěstím bez sebe a já dříve asi taky, ale tentokrát mě to naprosto dostalo.

Celý den si takhle přemýšlím nad naší ženskou sebe  hodnotou a hned večer šup, najednou potkám týpka, který ač o deset let mladší, pohledný a voňavý tak, že jsem to cítila na dva metry,okamžitě mi začal tykat, při rozhovoru a svém pozvání se ani nenamáhal vstát (asi byl zvyklý, že mu holky padají přímo k nohám), cigaretku v koutku, jako správný barový povaleč a jeho posed ala Bůh sexu, který mě naprosto konsternoval.
Slušně(možná to byla chyba:-):-)) jsem mladíka odmítla a spěchala na svou lekci jógy.

Když jsem si celý den ten večer promítala v hlavě, uvědomila jsem si, že takové muže,vztahy a situace jsem si přitahovala skoro do svých 30 let.
Přijímala jsem první co se namanulo, hlavně, že měl pěknou tvář, sexy tělíčko a líbila jsem se mu.
Také jsem si myslela, že muže si udržím sexem a vyzývavým oblečením, abych se mu líbila.
Udělala jsem všechno co chtěli a přehlížela to co se mi nelíbilo, protože jsem se bála, že už mě třeba nikdo jiný, lepší nebude chtít...Díky těmto přesvědčením, které jsem nosila v hlavě, jsem procházela závislostními vztahy plnými manipulace a podvádění. Prožívala jsem velmi bolestné zážitky.
Mé sebevědomí kolísalo, podle toho, jaký jsem zrovna měla románek. Často bylo dost na nule.

Před pár lety jsem se vědomě rozhodla pro změnu, teď trénuju a zkouším, kam až mě to pustí a co už nejsem ochotna akceptovat a opakovat.
Velké poděkování tam nahoru, za mladíka u hospody, který mě "prověřil" a ukázal mi, jak to aktuálně vnímám.
Nemám recept,ani doporučení na to, jak budovat své sebevědomí a sebe hodnotu. 
To co funguje mě, nemusí fungovat jiným.Je to podle mě velmi individuální záležitost.
Každopádně dnes už vím CO NEDĚLAT.

Celý život se učíme a přesně to je smysl a cíl života.Zkoušet nové a nepoznané prožitky.
Co kdyby jste drahé ženy zkusily přestat ponižovat a kritizovat samy sebe, obviňovat se z rozpadů vztahů a zaměřily se na něco tvůrčího, jako je třeba vaše štěstí a sebeláska?
Nebuďme na sebe tak přísné.
Všichni lidé na světě jsou hříšní a chybující ,ale jen někteří si své chyby uvědomí, dokážou se omluvit, jiným nebo i sami sobě (to bývá často pěkná fuška) a začnou věci dělat jinak.
Zkuste to.Opravdu to stojí za to.


Krásné, laskavé dny přeji nám všem
Bi

2 komentáře:

 1. Gratuluju všem, kdo se šlechtí jen tak pro sebe, a ne s cílem získat nebo si udržet partnera. Stále víc si všímám toho, že krása má mnoho podob, a to i u nás žen. Potkám krásně namalovanou slečnu v moderních džínách, s kabelečkou a třpytivými náušnicemi a pomyslím si, že je krásná. Pak potkám takový ten přírodní typ s rozevlátými vlasy, širokou sukní pod kolena a náramkem s dřevěných korálků a opět užasnu, jak je krásná. Snažím si opakovat, že lidé jsou různí a každý je krásný jinak, ale někdy je ten tlak bohužel velký a člověk má pocit, že se musí vyrovnat nějakému ideálu, a tak funí při cvičení a chodí na kosmetiku, nebo se alespoň maluje podle youtubu.
  Držím palce, ať vám vaše sebeúcta vydrží a přitáhne vám do života někoho, kdo za to bude opravdu stát.
  x
  www.introvertnisvet.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krásné ráno Radko.
   Děkuji Vám za názor.Máte pravdu krása má více podob a tlak je veliký. Masírka společnosti,reklamy a nároční partneři, kteří chtějí skrze nás naplňovat svou podobu krásy.Proto jsem napsala, že recept nemám.Myslím,že si každý k sebe hodnotě musí dojít sám a svým způsobem.Všechno naučené po chvilce pomine.Pokud je to spojené s prožitkem často velmi bolestným,teprve pak může dojít k uvědomění a změně.Tak to byli i u mě.Trvalo to dlouho.Krásné dny posílám a děkuji ještě jednou za názor.

   Vymazat

Děkuji Vám za návštěvu a přeji krásný den..