úterý 16. července 2013

Velké odhalení.:-)

Krásný večer drazí moji trpěliví čtenáři.


Velice se vám všem omlouvám za své dlouhé proluky,ale nějak teď hodně žiju a na psaní mi čas nezbývá,i když to budu muset napravit,protože láska se musí hýčkat a pro mě psaní láskou je..:-)
V posledních týdnech jsem hodně cestovala,překonávala nejrůznější překážky a strachy, čistila svou Duši od nefunkčních emocí a svazků,prožila jsem si nádhernou i když těžkou lekci s jedním z mých důvěrných přátel, no prostě jak to tak pročítám,tak jsem toho stihla za těch pár týdnů opravdu dost:-)
Na svém putování,kdy jsem měla nečekaně po 9 letech prázdniny a osobní volno na 14 dní bez svých dětí,kdy si je vzali jejich tatínci , jsem o sobě totiž objevila jednu věc,kterou jsem už delší dobu tušila,ale nepřipouštěla jsem si ji až tak k tělu..
Nicméně poté ,co jsem navštívila Mikulov,jsem nabyla naprostou jistotu...
Jsem "kavárenskou povalečkou"..
Uvědomila jsem si totiž, že mě až tak nelákají pamětihodnosti našich krásných měst,ale uličky a hlavně kavárny..
Neobyčejné,něčím vyjímečné ,s oprýskaným nábytkem a skvělou kávou,místa,kde se zastavil čas a já si mohu opět nasadit své,už tolikrát rozbité růžové brýle a chvíli uvěřit tomu,jak je ten svět vlastně překrásný a lidé úžasní..
Zřejmě to způsobil můj velký stesk po Francii,kam se letos zřejmě kvůli situaci nedostanu,že jsem vyhledala typicky "francouzskou"uličku a vedle ní byla kavárnička.

Tahle ulička mě nalákala..
V bezprostřední blízkosti se nachází kavárna s názvem" Zdravá"..
Jmenuje se tak zřejmě proto,že se zde prodávají zdravé bio produkty:-),podávají se zde zdravé moučníky ,po kterých se prý netloustne,ale ani nehubne:-( a zdravá káva a mošty či šťávy,které jsou opravdu jedinečné..

 Pokud půjdete do této kavárny rozhodně vám doporučuji vzít někoho se sebou,protože i přes krásné,stylové a velmi příjemné prostředí i hudbu,jsem měla bohužel pokaždé smůlu na velmi vlažný personál,se kterým se nedalo moc povídat,což já velmi ráda,takže jsem s povděkem uvítala společnost přátel,protože jinak bych se asi umlčela k smrti:-)

Tyto stavy rozpaků rozhodně nazažijete,pokud se vydáte směrem nahoru k mikulovskému náměstí a po pár metrech vlevo narazíte na kavárnu s názvem "Dobrý ročník"..
Rozhodně zde můžete jít sami,s knihou, perem či diktafonem a hned po příchodu na vás dýchne nejen domácká atmosféra,ale velice příjemně si můžete popovítat,protože personál včetně paní majitelky je opravdu nepřekonatelný..
Kromě úžasné speciálně mixované ledové kávy ,zde můžete obdržet meloun" jen tak",nebo povídání,proč že se vlastně kavárna jmenuje tak jak se jmenuje:-)

Kavárnička "dobrý ročník"
V tomto rožku jsem seděla:-)
"Dobrý ročník" byl pro mě velkým potěšením a vzpruhou..
Byla jsem tam sama a čekala na přátele..
Přítomnost zde je opravdu vhodná k přemýšlení o pěkných věcech a láskyplných myšlenkách..
Vřele doporučuji těm,kteří se cítí sami a opuštění..
Moc pomáhá..
Rozhodně mé putování po kavárnách nekončí..Naopak:-)Tím,že jsem si přiznala svou závislost a založení,cítím se volnější a teším se na další dobrodružné výpravy při objevování netradičních kaváren a hlavně jejich příběhů,protože ty mě zajímají nejvíce..
Pokud vám někdo s radostí povypráví příběh vzniku té které kavárničky,najdenou pochopíte,jak úžasně se plní lidem sny a jak je to posouvá dál..Co jim to dalo,ale také i vzalo..
A to je to,co mě baví..Příběhy vás všech..
Každý člověk žije svůj příběh a pokud se nám někdo svěří a povypráví nám ho,můžeme získat velký dar..
Poučení a pochopení,jak to tady vlastně funguje..
Přeji vám všem spoustu krásných dárků v podobě lidských příběhů a spoustu skvělých kaváren,kde je budeme moci sdílet...
 S láskou vaše Bi


  
   
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

10 komentářů:

 1. Brigit! Moje milá Brigit :-)
  To jsem ráda, žeod tebe zase něco čtu. A opět je to příjemně hladivé :-)
  Moc děkuju za vzkaz u mě!
  Jo, kavárny, ty taky miluju, jen čas pro jejich objevování a užívání si momentálně není :-) A s dětmi holt kavárna pozbývá své kouzlo :-)
  Každopádně s příběhy jsem na tom stejně. Miluju po pravdě hlavně ty, které se točí kolem vztahů. Je to taková moje úchylka :-)
  Posílám tedy mnoho pozdravů, moc mě těší, že jsi tam pozitivně naladěná a přeju mnoho dalšíc kouzelných kavárenských chvil!!! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Barunko..
   Děkuji za milá slova..Vím,že s dětma toho opravdu kavárenského života moc neužiješ,jsem na tom stejně..ale věřím,že brzy příjde čas,ky budeš sedávat u kávičky pod slunečníkem a psát třeba nějakou knihu a bude Ti báječně:-) a třeba se potkáme:-)
   Lidské příběhy jsou nekonečné,vztahy obzvláště zajímavé..V posledních letech byly mé vztahové peripetie tak propletené,že jsem si vystačila se svými příběhy:-),ale už se také rozhlížím...Měj krásné dny a brzy zase aspoň tady na přečtenou:-)Bi

   Vymazat
 2. 14 dní bez dětí? To si ani nedovedu představit, to se mi nikdy nestalo. Jo, nějaká příjemná kavárnička by nebyla k zahození...Gratuluji ke krásným zážitkům a přeji nádherný zbytek léta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Amelinko -Marcelinko.
   Tobě bych to přála obzvlášť..posílám velkou náruč mé nabyté síly a tu kávu si můžeme dát třeba spolu,každá na svém gaučíku,třeba zítra přesně v 6.30,co říkáš?:-)určitě si na Tebe vzpomenu..Měj se co nejlépe milá má..a jak zvládáte prázdniny?co podnikáte?
   Bi

   Vymazat
 3. Bi tak to si si uzila krasnych 14 dni volna a spoznala si nove miesta. Na fotke ti to pristane a kaviarne vyzeraju tiez pekne k nakuknutiu a vypitiu si kavicky :) Nellie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Nellie..
   Děkuji za komplimenty a přeji Ti spoustu dobré kávy a krásných chvilek v kavárnách:-) A jaké máš prázdniny Ty?Bi

   Vymazat
 4. skokem od Marki k vám :-) Krásně napsané!
  Že jsem kavárenská povalečka vím dávno a musím tuto vášeň krotit! Jen když jsem v Čechách, tak se ji oddávám plnými doušky. Vyberu jednu útulnou kavárníčku a tam denně úřaduji :-) Všichni kamarádi/dky ví že mě tam zastihnou a to jsou pak krásná "náhodná" a neplánovaná setkání na dlouhé povídání u pohárku :-)
  Do Mikulova se jen tak nepodívám :-( tak by mě zajímalo proč se Dobrý ročník jmenuje tak jak se jmenuje. Díky stejnojmenému filmu ?
  Užijte si volna a kavárenských objevování!
  Ze země cikád,
  Anýzovka

  OdpovědětVymazat
 5. Milá Anýzovko..
  Vítám Vás u mě a děkuji za krásný komentík..Doufám,že k tomu se jednou také dobracuji,abych s malým laptopem mohla denně sepisovat své příběhy v nějaké útulné kavárničce,kde mám svůj stůl s čerstvými květinami a otevřenou kancelář:-)Nádhera...Také jsem si myslela,že se kavárna Dobrý ročník,jmenuje podle filmu,ale jmenuje se tak proto,že u jedné veselé debaty si kamarádi spolu s majitelkou povídali o datech narození aněkdo řekl,že se narodil v roce,který byt dobrý ročník:-)Jsou tedy tak dobří,jako ten ročník,ve kterém se narodili:-)
  Krásné dny u kávy a kavárenských stolečků se samými milými lidmi přeji:-)
  Bi

  OdpovědětVymazat
 6. Bi, až zase pojedeš na Jižní Moravu do kaváren, tak vřele doporučuji kafe Fara v Klentnicích. Tuším, že se ti bude líbit. Klidně tam můžeme zajet spolu, bydlím kousek.

  OdpovědětVymazat
 7. Ahooooj Leničko..
  O téhle kavárně jsem hodně slyšela,moc se tam těším,obzvláště,když teď vím,že bydlíš kousek:-)to bych se s Tebou ráda sešla..Snad to výjde ještě do podzima...
  Měj krásné dny..
  Bi

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za návštěvu a přeji krásný den..