neděle 24. dubna 2016

Setkání

Zdroj Pinterest
Dlouho jsem tady nebyla a nenapsala ani čárku.
Mělo to svůj důvod.
Plnila jsem si svůj dávný sen .Nastal ten pravý čas a správná konstelace, abych začala organizovat skupinová setkání s lidmi a jejich příběhy.
Každý máme svůj příběh, který jsme si odžili, prožili, někdy i pěkně odboleli a svými zkušenostmi můžeme inspirovat ostatní.Tuto vizi jsem v sobě nosila několik měsíců, možná i let a teď to konečně žiji v realitě.
Díky našim setkáním přicházím na stále nové a nové podněty a myšlenky, které mě posouvají vpřed.

Pochopila jsem, že ani miliony duchovních knih mi nepomohou, dokud nedokážu žít načtené vědomosti v realitě, žádný seminář ani kurz,který jsem navštívila mi nenahradí osobní zkušenost a prožitek, který se mi zapíše pod kůži.
Uvědomila jsem si, jak dokážeme bez problémů radit jiným a odříkávat hesla a poučky, které sami neumíme uchopit.
Jak snadné je být poradcem,když necítím to,co právě prožívá jiný.
Uviděla a uslyšela jsem , jak nám nabyté teoretické vědomosti často brání vidět věci,tak jak jsou,vidět tu jednoduchost života, kterou si komplikujeme doporučeními, které nám dali jiní.

Svá setkání jsem pojmenovala SAMOléčba příběhem.
Nejedná se o kurz, ani seminář, nejsem kouč,ani psycholožka.
Přeji si, aby jste vy všichni pochopili, že až tak moc nezáleží na tom co v životě prožíváme právě nyní, ale je nezbytné, abychom si uvědomili, že vše co se nám v životě děje jsme si způsobili sami svým myšlením a jednáním.

Když přestaneme být oběti a uvědomíme si,že mu jsme tvůrci, tak pro sebe začneme vytvářet jen ty nejlepší zážitky a zkušenosti.
Přestaneme ztrácet energii obviňováním ostatních, svalovat vše na nepřízeň osudu a litovat se.
Trvalo mi to opravdu dlouho,než jsem začala žít ta jednoduchá pravidla,která si komplikujeme my lidé zbytečným přemýšlením o tom, proč mi kdo tak ublížil.
Není to důležité.
Spadnete mnohokrát,rozbijete si pusu,odřete kolena a často poteče i červená ,ale dokud budeme po každém pádu hledat někoho,kdo nám ošetří ránu, tak budeme padat tak dlouho,dokud nepochopíme,že jedině my sami si můžeme pomoci. 
Očistíme bolavé koleno a příště budeme dobře koukat kolem, abychom nenajeli na další kruhový objezd s výmoly a dírami.
Vybereme si krásný chodník,na kterém můžeme potkat skvělé lidi a úžasné příležitosti.
Postupně pádů ubude a malé oděrky,které utržíme na svých toulkách životem budeme léčit pusou na čelo:-)
Tak je to jednoduché.
Stačí udělat první krok a rozhodnout se pro změnu.
A z oběti se rázem stává tvůrce, který bere absolutní zodpovědnost za svůj život.    
Moc nám to všem přeji.

ps:    Pokud bydlíte někde kousek Frýdku-Místku, přijďte se za námi popovídat.
S láskou Bi

8 komentářů:

 1. Jee,to je krása,moc Ti to plnění snu přeju:-) A je to pravda pravdoucí, za to,co prožíváme (ať už dobré nebo zlé) si můžeme hlavně sami. Jojo,taky to vím, ale občas asi zapomenu... no mám se ještě co učit:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Verunko.
   Každý občas zapomene:-)Je totiž mnohem snazší svést naši nesnáz na něco,nebo někoho jiného.Je to normální.To je naše cesta.Náš život.Děkuji Ti za návštěvu i po sdílení.Krásné dny milá.

   Vymazat
 2. Škoda, že nebydlím poblíž, ráda bych se setkala. S terorií a realitou to mám podobné, radit je strašně snadné, žít naplno svůj život strašně těžké

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krásný den Ti Wiki přeji.
   Každý k tomu sklouzáváme.Myslím,že je super uvědomit si to a věřím,že nás to časem opustí úplně.Je velká svoboda,ale i zodpovědnost vzít život do svých rukou.Určitě to ale stojí za to:-)
   Měj se moc hezky a brzy zase aspoň na přečtenou.

   Vymazat
 3. Nádhera..." Uviděla a uslyšela jsem , jak nám nabyté teoretické vědomosti často brání vidět věci,tak jak jsou,vidět tu jednoduchost života, kterou si komplikujeme doporučeními ,které nám dali jiní." A tohle je dokonale výstižná věta...
  Děkuju za sdílení :-)
  Bydlet tak blíž, moc ráda bych se připojila... Fandím ti a samoléčba příběhem mi přijde jako geniální nápad! :-)
  Ať se daří, milá Brigit!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krásné ráno milá přítelkyně vzdálená:-)
   Také bych Tě ráda na živo postískala.Třeba se poštěstí a jednou se povede.
   Děkuji Ti za Tvé krásné řádky.Samoléčba je pro mě živý organismus,který začíná chápat více a více lidí a to je má vize.Přestat se trápit,protože život je krásný a krátký na to,abychom promarnili jeden jediný den smutkem mnohdy zbytečným.I Tobě přeji mnoho štěstí v naplňování Tvého spisovatelského snu a velmi se těším,až budu mít Tvou knihu v ruce.Mimochodem,můžu ji už teď někde sehnat milá copatá mámo?:-)
   Pa Barunko

   Vymazat
 4. Moc hezky napsané..jednou zajedu, jen sehnat hlídání, být všichni zdraví a ono to půjde...

  OdpovědětVymazat
 5. Amelinko milá.Děkuji Ti za hezká slova.Vím,že se jednou potkáme.Přeji vám všem doma pevné zdraví a Tobě více klidu a pohody.Krásné dny.

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za návštěvu a přeji krásný den..