čtvrtek 7. ledna 2016

Přeji..

Tolik krásných novoročních přání jsem dostala,poslala  a přečetla.
  
Prožila mnoho emotivních chvil,vyslechla mnoho upřímných názorů a bolestivých zpráv.
Za posledních pár týdnů se mi opět obrátil život vzhůru nohama a já si vybrala cestu velmi složitou, zdlouhavou,komplikovanou, nejistou a zároveň velmi lákavou krásnou a v mnoha věcech nepoznanou.
Hlavní esencí mé nové cesty po boku muže je upřímnost.Upřímnost,která někdy píchne,jindy pohladí,ale JE!!
Obrovské uvědomění této vlastnosti i toho co pro mě znamená.
Díky upřímnosti mohu se svým protějškem komunikovat ,tak bychom si nevytvářeli domněnky a bylo jasno:-)
Někdy je v mé mysli "jasno" zastřeno "mraky",ale díky upřímnosti jsem během posledních pár týdnů vyslechla příběhy přátel, kteří se právě rozchází, rozvádí a mění se jim životy.
Já už jsem za..svou bitvu jsem si odbolela,odžila a uzdravila.

Právě proto jsem jako pozorovatelka dění kolem, došla k jedinému společnému jmenovateli všech krizí.
Je to na první pohled taková banalita,že se tomu až nechce uvěřit.
Všechny vztahy troskotají na tom,že se dva lidé přestanou poslouchat.Začnou vedle sebe jen být a nevěnují si to nejcennější co mohou.To malou,ale zároveň obrovskou věcí v partnesrkém životě je  POZORNOST.

Kdykoli spolu dva lidé začnou bydlet, mají rodinu,děti práci, začnou po letech fungovat na autopilota.
Začínají se brát jako inventáře,které najdou večer v posteli.Inventáře,které si žijí svůj život.Máme je doma,tak se nezajímáme.Zapomínáme na ty malé a zároveň velké pozornosti, jako je polibek do vlasů, pohlazení, objetí, procházka,která nebyla v plánu,půl hodiny každý den,kdy se tomu druhému opradu plně věnujeme a posloucháme co říká,co ho trápí,z čeho má radost.

Muži vydělávají peníze,aby zajistili rodiny a zaplatili drahé dovolené a myslí si,že to je to, po čem jejich manželky touží.Ty si hledají obyčejné kluky,se kterými mají ty obyčejné zážitky,ty obyčejné chvilky,prostě tu obyčejnou pozornost.Opuštění muži jsou nešťastní a říkají"měla vše"!!!

Pokud žijí lidé odděleně a mají děti z předešlých manželství, řeší práci,existenční záležitosti a jiné věci, které jsou nutné,do toho si přejí mít vztah, který je bude naplňovat a uspokojovat,tak se otázka POZORNOSTI ještě zintenzivní.Kradou si letmé chvilky,aby mohli být spolu,říct pár vět,napsat pár zpráv,či absolvovat pár telefonních hovorů za týden.Pohlazení nahrazují umělé technologie.Potřeba upřímnosti se zvyšuje.

Nezbývá než sundat růžové brýle a vidět věci takové jaké jsou.Vztahy dnešní doby jsou velmi poznamenány vnějšími vlivy a je třeba to přijmout a najít si cestu,která je pro každého z nás tou nejlepší.

Proto bych vám všem i sobě ráda do Nového roku popřála hodně síly,víry,zdraví,lásky a hlavně nejvíce ze všeho nám přeji pozornot,kterou věnujeme jeden druhému.
Stačí pár chvilek denně.
Ten čas,který věnujeme jeden druhému je to nejcennější co můžeme dát.
Pokud máte někoho rádi,tak mu to říkejte,pokud je vám s někým dobře,snažte se,aby tyhle chvíle pro vás trvaly věčně.
Přeji nám všem,abychom dokázali žít, cítit,mluvit a prožívat tak,abychom nikdy nelitovali věcí,které jsme neudělali.
Někdy to bolí, ale bez bolesti bychom nepoznali nic nového,nezažili pocity štěstí a radosti.
Bez noci není den,tak jako není láska beze smutku.
Přeji nám všem krásný rok 2016 plný upřímných nových pohledů a začátků.


3 komentáře:

  1. Mluvíš mi z duše, má drahá. Pozornost, pochopení, láska, trpělivost, tolerance, sdílení, zájem o druhého...to jsou ty nejdůležitější "věci" v životě - a zdraví k tomu...

    OdpovědětVymazat
  2. Amelinko děkuji za vzkaz a omlouvám se,že tak pozdě odpovídám.Ta pozornost je velmi zásadní a klíčové slovo.A zdraví to je nej..Krásné dny Tobě

    OdpovědětVymazat
  3. Amelinko děkuji za vzkaz a omlouvám se,že tak pozdě odpovídám.Ta pozornost je velmi zásadní a klíčové slovo.A zdraví to je nej..Krásné dny Tobě

    OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za návštěvu a přeji krásný den..